Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientek stworzyliśmy linię w pełni bezpiecznych, naturalnych, mineralnych kosmetyków do makijażu.
W trosce o Twoje piękno i zdrowie zadbaliśmy o każdy szczegół.
Nasze produkty zostały stworzone zgodnie z formuła 5 Free: wolne od parabenów, silikonów, konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych.
Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i są przyjazne dla wegan i wegetarian.

Wyselekcjonowane, oczyszczone i zmikronizowane w aksamitny pył minerały stanową serce  kosmetyków marki LORIGINE.

Wszystkie nasze receptury są opatentowane i przetestowane dermatologicznie. Sprawdzone przez ekspertów, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie Twojej skóry, a jednocześnie wydobyć naturalne piękno tkwiące w każdej z Nas, bezpiecznie i możliwie skutecznie pielęgnować nawet najdelikatniejszą skórę.

Nasze laboratoria naukowo-badawcze z najwyższą starannością i skutecznością uzyskują najczystsze postacie minerałów, używanych w naszych kosmetykach.

– Mika jest wypełniaczem mineralnym. Pudrom nadaje lekkości i powoduje, że rozprowadzają się jedwabiście. Delikatny połysk pozwala na subtelne ożywienie twarzy oraz na optycznie wygładzenie niedoskonałości.
– Kaolin – jest jedną z najdelikatniejszych glinek, zawiera wiele mikroelementów (głównie krzem, glin, żelazo, magnez, cynk i wapń) oraz sole mineralne. Jako wypełniacz w kosmetykach mineralnych, polecany jest przede wszystkim dla cery tłustej i mieszanej, z nadmierną produkcją sebum.
– Krzemionka – to substancja mineralna pochodzenia naturalnego. Niezwykle ciekawą cechą krzemionki jest zdolność rozpraszania światła. Umożliwia zmniejszenie zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt „soft focus”.
– Węglan wapnia – szeroko rozpowszechniony w przyrodzie, stanowi główny składnik wielu minerałów (m.in. kalcytu) i skał (wszelkie odmiany osadowych skał wapiennych). Silnie absorbuje sebum i wilgoć ze skóry. Stosuje się go w kosmetykach mineralnych (podkładach i pudrach) przeznaczonych do cery bardzo tłustej.